Яку використовивати наживку
Спіймати окуня можна на все, хіба що на голий гачок не вийде, якщо йдеться про вудку поплавця. на горох , і на черв'яка - клювання буде на все, тільки на горох Ви видужіть шаленого окунька грам на 70,на тісто - зграйного окуня до 50 грам, а на черв'я знатного хижака до 300-400 грам.А от якщо закинете живця на гачку , то можна поборотися і з великим окунем під 500 грам.
Наживка для окуня являє собою будь-який живий об'єкт дрібних розмірів, що має приємний для риби запах і смак. манка - для молодняка. Горох, кукурудза і деякі рослинні наживки дозволяють випадково зловити окуня, який голодний, кидається на все поспіль.
У літній період перед рибалками відкривається шанс, як ніколи раніше, випробувати удачу в рибалці на окуня. Влітку цю рибу можна ловити на вудку поплавця, спінінг, донку, кружок або блешню.
Даний спосіб застосовують найчастіше в затоках, вирах або на річках з невеликою течією. Якщо рибалка відбувається на озері або водосховищі, краще місця, ніж біля берега не знайти. Літня рибалка на окуня має свої особливості. або де є корчі. Скориставшись глибоміром можна легко знайти такі місця.
Потрібно враховувати якщо кілька днів стоїть спекотна сонячна погода. У подібні періоди відбувається розшарування води. Окунь влітку частіше мешкає на мілководді, де присутня рослинність. Якщо на воді присутні чайки, простеживши за ними, можна знайти окуня. Чайки полюють на мальків, а де мальки, там і живе велика риба.
Для рибалки на окуня влітку існують всілякі насадки. Мальок буде оптимальним способом при лові окуня. Його насаджувати слід через верхню губу або за спину. Якщо клювання не головне, то можна насадити малька через спину. Щоб малюк набув живого вигляду, проколювати спину слід найменшою глибиною.
Крім того окунь влітку непогано ловиться на блешню або блешню. Глибину водоймища при такому способі лову потрібно враховувати в першу чергу - вона повинна бути не менше трьох метрів. Якщо немає хвиль і тихий берег, можна закидати снасті і з човна. Великі та середні особини клюють на спінінг.
Не намагайтеся закинути далеко, окунь риба не полохлива і клюватиме навіть за кілька метрів від човна.
- Ловля окуня вимагає певної вправності
- Місця проживання окуня досить характерні. На річці - це скати в глубину, чагарники водоростей, заглиблення, вибиті колодами тощо