Ловля окуня вимагає певної вправності
Окунь - дуже цікава риба. Вона не схожа на жодного іншого хижака своїми звичками і уподобаннями. А то що зловити його простіше простого - абсолютно невірно. Спіймати одного можна завжди. Це цілком реально, але для цього треба спостерігати, запам'ятовувати і аналізувати.
Окунь цікавий ще тим, що не є стовідсотковим хижаком. , гнойового хробака і п'явку. Відмінною та цікавою здатністю окуня є те, що він легко ідентифікує предмети під водою - у разі появи під водою чогось нового він виявляє цікавість і навіть іноді атакує.У практиці був випадок, коли взимку 2003 року рибалок спіймав окуня на голу джиг-головку.
Прийшовши на заповітне місце лову, де Ви минулого тижня спіймали велику кількість риби, можна залишитися ні з чим. берега, але не атакувати її. Під час зграйного "бою" окуня дуже цікаво ловити на поппер - приманку, яка імітує звуки "полосатика", що полює. Коли атака відбувається на Ваших очах, спочатку поппер пропадає під водою, а вже потім, Ви відчуваєте як різко здригається вудилище у Вас в руці. Це непередавані відчуття.
У зв'язку з тим, що цю рибу можна зустріти повсюдно, вона частенько ставати "палочкою-виручалочкою" як для любителів так і для професіоналів спортивної риболовлі. А професійні рибалки-спортсмени на різних чемпіонатах не раз займали призові місця тільки завдяки цій рибі. Якщо ви правильно підібрали набір снастей, приманку спосіб проводки, то окунів можна опускати в садок практично після кожного закидання. А клювання навіть дрібного окуня різка і потужна, за умови легкої Щоразу буде підривати у Вас в голові маленьку адреналінову бомбу.
- Ловля окуня вимагає певної вправності
- Місця проживання окуня досить характерні. На річці - це скати в глубину, чагарники водоростей, заглиблення, вибиті колодами тощо